Головна » Ремонт гідроакумуляторів

Ремонт гідроакумуляторів

Гідроакумулятор є важливим елементом системи автономного водопостачання, який відповідає за забір рідини, попереджає несправність технічних пристроїв, контролює ввімкнення та вимикання насосу. Ця частина системи відповідає за підтримання рівня напору у водопроводі, достатнього для безвідмовної подачі води у крани.

Сучасна побутова техніка, включаючи пральну, посудомийну машини, гідромасажна система, джакузі здатні функціонувати лише при нормальному потоці води. Без належної роботи гідроакумулятора неможливо підтримувати постійний тиск рідини в крані. При перших же ознаках зниження напору потрібно звернутися до спеціалістів, які зможуть провести діагностику обладнання та виявити причини зниження тиску у водопроводі.

Особливості роботи гідроакумулятора та його значення

Заміна та ремонт гідроаккумулятора (гідробака)Механізм гідроакумулятора достатньо складний, складається з патрубка для води, металевого корпусу, ніпеля, внутрішньої мембрани. Мембрана призначена для поділу внутрішнього простору баку на дві частини: для води та для повітря, чи інертного газу. Таким чином, рідина знаходиться під тиском, що дозволяє регулювати об’єм води в системі автономного водопостачання.

Гідроакумулятор використовується разом з реле тиску, яке керує насосом, що підкачує воду зі свердловини, колодязю та інших джерел. Реле впливає на насос таким чином, що він при досягненні певного тиску вмикається та вимикається. Манометр відстежує параметри роботи системи водопостачання.

Коли тиск у баку має мінімальне значення, то насос починає качати воду. Коли вода надходить у бак, збільшується тиск, який досягає певної межі, після чого насос вимикається. Значення гідроакумулятора та реле полягає у тому, що без них насос буде запускатися кожний раз при відкриванні крану у квартирі чи будинку. В такому випадку обладнання швидко стане непридатним для використання.

Іншим несприятливим для водопровідної системи фактором, на який впливає гідроакумулятор, є гідроудар, коли насос стрімко під напором подає воду. Такі навантаження можуть пошкодити труби, тому гідроакумулятор виступає як бар’єр на шляху стрімкого напору.

Гідроакумулятор оснащений баком, який дозволяє створити запаси води, які можна використовувати при відсутності електропостачання.

Гідроакумулятор є важливим елементом цілої системи водопостачання, тому перевірку його стану роботи слід довірити досвідченим спеціалістам. Зазвичай замір робочого тиску здійснюється один раз на декілька місяців, про що зазначається в інструкції по експлуатації.

Види гідроакумуляторів

Гідроакумулятори поділяються на декілька видів за способом установки:

 • Вертикальні, зазвичай обсягом понад 50 л. Вода в них подається знизу, а повітря виходить зверху через ніпель.
 • Горизонтальні, якщо вони не займають багато площі, їх обсяг складає в основному менше ніж 50 л. Водопостачання та вихід повітря проводяться збоку.

За побудовою системи гідроакумулятори поділяються на:

 • Механічні, де тиск створюється за допомогою мембрани, стиснутої пружини або вантажу.
 • Пневматичні, де тиск створюється газом, відокремленим від води гнучкою мембраною.

Основні причини виходу з ладу гідроакумулятора

Гідроакумулятор встановлюється в механізмі після насосу на внутрішньому або зовнішньому водопроводі. Вода накопичується в баку, за допомогою мембрани створюється внутрішній тиск, необхідний для належної експлуатації автономного водопостачання. При виході з ладу гідроакумулятора часто виникає така проблема як постійна робота насосу або його часті вмикання, що призводить до швидкого зношування обладнання.

Робота системи водопостачання може бути припинена чи уповільнена також при пошкодженні мембрани, падінні тиску в ємності, протікання води в місці кріплення ніпеля чи фланця. Щоб запобігти збоям у роботі гідравлічної системи слід раз на три роки проводити повну діагностику обладнання та перевіряти гідроакумулятор раз на 3-6 місяців.

Наші спеціалісти надають широкий спектр послуг по діагностиці, ремонту та заміні обладнання систем водопостачання. Зателефонуйте або залиште заявку на сайті, щоб наші менеджери терміново зв’язалися з вами.

 

Як замовити ремонт гідроакумулятора?

 • Зробіть заявку

  Подзвоніть нам або залишіть свої контакти через сайт

 • Дочекайтесь дзвінка менеджера

  В найкоротший термін менеджер передзвонить Вам, стосовно заявки і уточнить усю потрібну інформацію.

 • Ремонтні роботи

  В найстисліший термін наш майстер проводить ремонт Вашого обладнання.

 • Ремонт завершено

  Ви отримуєте повністю справний відремонтований насос, насосну станцію, тощо.

Оформити заявку на ремонт гідроакумулятора